Dönüşüm

Kitap Hakkında. Çalışma cehennemine fırlatılmış bedenlerin trajedisi işlenir Kafka'nın Dönüşüm'ünde. Hepimizin başına gelen bir trajedi bu aslında: Hayatta kalmak için çalışmak zorundayız.

Responsive image
YAZAR
Franz Kafka
DOSYA BOYUTU
2,74 MB
YAYIN TARIHI
2018
DIL
Türkçe
ISBN
9786057948137

PDF formatında Dönüşüm. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Dönüşüm kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


İlk defa 1915 yılında yayımlanan ve bundan sonra defalarca basılan Dönüşüm, yazarın anlatım sanatının gerçek anlamda doruklarına varmış olduğu bir yapıttır. Babanın mutlak ve ölümcül iktidarı üzerine, aile ilişkilerini en ince ayrıntısına kadar irdeleyen bu yapıt, Kafka’nın vazgeçilmez eserleri arasında yerini almıştır.Gregor Samsa bir sabah kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. “Babanın elinde sallanan sopayı, her an sırtına ya da başına yiyip ölme” tehdidi altındayken, annesinin yalvarışları sayesinde ölümden kurtulur. Yaralı, örselenmiş, lanetli ve herkesin vazgeçtiği Gregor ölüme terk edilir. Cenazesini, bir süpürgeyle kaldırmak içinse, evin hizmetçisi görevlendirilir. (Tanıtım Bülteninden)  


Romanda güzel bir başka konu, dönüşüm gerçekleştikten sonra Gregor'un aileyle olan ilişkisi ya da ailenin Gregor ile ilişkisi. Dönüşüm de Kafka'nın bir parçası, hayatından derin izler taşıyor kitap.